Maalritööd ›› Välisvärvimine

Pinnatöötlus | Puitpinnad

Eeltöötlus

maalritööd, välisvärvimineAluspinna eeltöötlus on pinnatöötluse raskeim, kui olulisim osa. Eeltöötlusega antakse viimistlusvärvile parem nake aluspinnaga, mis pikendab hooldusvärvimise vahet. Sobivat eeltöötlusmeetodit valides tuleb arvestada aluspinna ja eelnevalt kasutatud pinnatöötlusvahendi seisukorda ja tuupi.  

Heas seisukorras pinna eeltöötlus võib piirduda pesemise, lihvimise või terasharjamisega. Halva seisukorras pinna korral või varasema pinnatöötlusvahendi asemel muud kasutades tuleb vana värvikile eemaldada kas mehhaaniliselt, keemiliselt või termiliselt olenevalt pinna suurusest, värvikihtide arvust, aluspinna tugevusest jms. Pinna puhastamisel peaks valtima liivapritsi kasutamist, sest see rikub puitpinda liigselt. Väga halvas seisukorras pinna  korral, mida ei ole välisvarviga üldse või pikka aega kasitletud, tuleb kaaluda ka voodrilaudade ostalist või täielikku vahetust.

Suurt tähelepanu tuleb enne eeltöötluse alustamist pöörata tekkinud pinnadefektidele, et parandada konstruktsioonides olevad vead, mis võimalikud defektid pqhjustasid. Kui nätieks akende hooldusel on nende alaosades taheldada värvi kestendamist, tuleks enne eeltöötluse alustamist kontrollida klaasikiti või liistu seisukorda ja vajadusel klaas uuesti kittida või vahetada aknaliist, et mööda aknaklaasi alla vajuv vihmavesi ei pääseks puitpinda.

Tags: maalritööd, välisvärvimine